e-mail Destek info@yasamkentfixservis.com
Telefon Destek 05301109226 03122415877
Çalışma Saatleri Pzt-Cmt 09:00-20:30 Pz: 11:00-20:30
İletişim

iphone suya düştü. Ne yapmam gerekiyor ?

iphone suya düştü. Ne yapmam gerekiyor ?

Bazen bilerek bazen bilmeyerek suya düşen iphone aynı anda yaygın ve rahatsız edicidir. Iphone ‘un yanı sıra hızlıca bir işlem daga yapılması gerekiyor. Bu durumda yapabileceğiniz bir kaç şey var. Sudan hemen çıkarın ve kılıf varsa sökün. Sim kartı hemen sökün ve ne alıcı havlulara konulmalı ve kurutulmalıdır.

Bunu yapmak için iphone’nuzu silika paketleri olan bir kapalı plastik torbaya koyabilirsiniz. Kısa sürede sonuçlandırmak için telefonun durumunu merak etmeyin ve sabırlı olun. En az bir iki gün beklemelisiniz. Eğer bekleyecek vaktiniz yok ve daha acil çözüm için bize ulaşabilirsiniz.

 

Saç kurutma makinası ya da alkol yöntemi çok işe yaramamaktadır. Bu yöntemle sadece dışarıda malzemeri kurutur. Iphone’un sıvı teması olduğunda yeni bir batarya taktırmak sizin için çok daha avantajlı olacaktır. Eğer iphone telefonunuz deniz suyu gibi tuzlu ya da kirli bir suya düşmüşse hemen kapatarak damıtılmış su ile yıkamalısınız. Eğer bu konuda kendinize güvenmiyorsanız bize ulaşarak hemen müdahale edip çok daha az zararla telefonunu kurtarabiliriz.

Unutmayın, iphone’lar suya dayanıklıdır, su geçirmez değildir.